Nadruk UV full color

Druk UV to zaawansowana technologia, dzięki której możliwe jest pokrycie nadrukiem praktycznie dowolnej sztywnej powierzchni. Jednocześnie nie jest konieczne stosowanie folii samoprzylepnej lub innego pośredniego nośnika. Zaletą tej metody jest wysoka jakość naniesionego nadruku, niezwykle istotna w przypadku materiałów reklamowych.

Zróżnicowane zastosowanie

Naniesiony nadruk UV utwardzany jest w podłożu przy pomocy światła, dzięki czemu możliwe jest wykonanie znakowania nawet na aluminium, plexi, szkle, PCV oraz innych, wyjątkowo gładkich powierzchniach. Druk UV Full Color znajduje zastosowanie także w zadrukowywaniu powierzchni chropowatych, na przykład dibondu, drewna czy wykładzin. Możliwe jest nawet drukowanie farbą białą, bez nieestetycznego efektu przebicia koloru tła.

Wysoka trwałość

Plotery wykorzystywane w technologii UV są w stanie wykonać nadruk o idealnych parametrach, a także wysokiej odporności na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Gotowy nadruk jest doskonale zabezpieczony przed promieniowaniem ultrafioletowym, zmianami temperatury czy opadami atmosferycznymi.

Idealne odwzorowanie

Druk UV jest w stanie zapewnić niezwykle wierne odwzorowanie wybranych motywów na niemal dowolnej powierzchni, z pełnym zachowaniem bogactwa odcieni oraz barw. Wykonane w technologii UV znakowania wyróżniają się fotorealistyczną jakością, zapewniając bardzo dobre odtworzenie poszczególnych detali. Ma to szczególne znaczenie w przypadku rozmaitych materiałów reklamowych, takich jak szyldy, plakaty, tablice oraz inne, znacznie mniejsze przedmioty.